نقد فیلم های سینمای ایران

چندی پیش از برنامه هفت شنیدیم که گلزار برای ۲ فیلم و یک سریال شبکه خانگی ۱ میلیارد گرفت و چند دقیقه بعد هم خبر دادن که گلزار  یک اسانسر ۳ میلیاردی آورده برنامه هفت اولین برنامه ای بود که این خبر را گفت و همیشه جنجال آفرین بوده .حداقل عکسی از گلزار نشان نمی دادند تا معلوم نشود چه کسی بوده که آبرویش نرود و چند ساعت بعد این خبر در خروجی سایت های سینمایی  و خبرگزاری ها قرار گرفت و یک خبر جدید دیگری هم آمد که گلزار می خواست در سریال قهوه تلخ به عنوان بازیگر مهمان بازی کند.

این حواشی ادامه داشت تا اینکه علیرضا سجادپور این قرارداد را لغو کرد. من کاری با بازی گلزار ندارم من خودم از مخالفان بازی گلزار هستم ولی می گم وقتی گلزار عامل فروش یک فیلم یا یک سریال است چرا نباید اینقدر دستمزد بگیرد؟/ بعضی ها می گویند این کار به بدنه سینما لطمه می زند ولی اینطور نیست وقتی مردم برای فیلم های سینمایی گلزار صف می کشند و ساعت ها در سینما ها می مانند تا بلیط گیرشان بیاید چرا نباید به آقای سوپر استار اینقدر دستمزد داد این حق اوست.این کار باعث رونق سینما می شود چون خیلی ها فقط به خاطر گلزار فیلمی را می بینند و هم فروش فیلم ها بالا می رود و هم مردم با سینما آشتی می کنند. در عوض گلزار یک اسپانسر ۳ میلیاردی آورده آیا حق او نیست یک میلیارد بگیزد.

بازیگران تجاری هم در سینمای جهان داریم که همه ی فیلم هایشان مثل هم هستند ولی مردم هنوز آن ها را دوست دارند و از آنها حمایت می کنند. اویک سوپر استار است شاید روزی فراموش شود و مردم دیگر یادشان نباید این گلزار چه کاره بوده. ولی به نظرم مردم باید حمایت کنند.

گلزار کسی نیست که با پول به سینما آمده چون اگر این طور بود فیلم های اولش را خراب می کرد ولی اینطور نشد ولی بعد از آتش بس تبدیل شد به یک بازیگر تجاری و معمولی.

نوشته شده در جمعه شانزدهم اردیبهشت 1390ساعت 16:17 توسط پرهام موسوی|

محمدرضا گلزار با فیلم سام و نرگس وارد دنیای بازیگری شد.بازی اش در این فیلم خیلی عالی بود بازی اش در کما و شام آخر بی نظیر بود. بعد از چند سال موفقیت و بازی در فیلم های زیاد ایرانی مغرور شد.چون خیلی هم طرفدار داشت.بعد از بازی در فیلم آتش بس محمد رضا گلزار تبدیل شد به یک بازیگر تجاری

وقتی کارگردان های سینما دیدند که آتش بس پرفروش ترین فیلم سال شد.درصدد بودند که محمدرضاگلزار در فیلم شان بازی کند و فیلم پرفروشی بسازند ولی اینطوری نشد.

چرا محمدرضا گلزار بعد از آتش بس تبدیل به یک بازیگر تجاری شد؟ چون در فیلم هایی بازی کرد که ارزش دیدن ندارد و گلزار فقط به خاطر دستمزدهای بالا این فیلم ها رو بازی کرد.مثلا:فیلم کلاغ پر فیلمی بود که از لحاظ فیلم نامه به شدت ضعیف و کارگردانی هم خیلی سطحی بود.کارگردان با انتخاب زوج هنری مهناز افشار و محمد رضا گلزار در فیلم کلاغ پر می خواست دوباره موفقیت آتش بس را در فیلم کلاغ پر تکرار کند ولی اینطوری نشد فروش فیلم خیلی کم بود

محمد رضا گلزار بعد از بازی در فیلم های سطحی و تجاری چند سال ممنوع الفعالیت شد و چند سالی با دنیای بازیگری خداحافظی کرد.با فیلم دموکراسی تو روز روشن برگشت به دنیای بازیگری ولی دیگر مثل قبل بازی نمی کرد بازی اش به شدت مصنوعی شده بود شاید بخاطر این بود که خیلی مشهور شده بود شاید هم به خاطر این بود که چند سال از دنیای بازیگری دور بود تکنیک های بازیگری یادش رفته بود. محمد رضا گلزار بازی اش در این چند ساله خیلی عوض شده و ما دیگر آن گلزاری که در بوتیک دیدیم نمی توانیم ببینیم در همین فیلم بوتیک حق محمد رضا گلزار خیلی خورده شد به نظر من او برای این فیلم باید سیمرغ را می گرفت که داورهای جشنواره شاید سلیقه ای عمل کردند شاید هم از این بازیگر خوششان نمی آمد.

گلزار در ۶ نفر زیر باران هم کلیشه ای بازی می کند نقش خودش را بازی می کند نقشی که در توفیق اجباری هم بازی کرده.

در پایان این یادداشت به این نتیجه می رسیم که محمد رضا گلزار افت و صعود هایی داشته است که الان هم در افت شدید بازیگری است شاید در آینده محمدرضا گلزار فراموش شود و خیلی هم کم کار شود

نوشته شده در سه شنبه هفدهم اسفند 1389ساعت 17:3 توسط پرهام موسوی|


آخرين مطالب
» نگاهی به فیلم " زندگی مشترک آقای محمودی و بانو " به قلم پرهام موسوی
» نگاهی به فصل سوم قلب یخی / سریالی که خوب شروع شد ولی بد تمام شد
» نگاهی به تئاتر بادی که تو را خشک کرد مرا برد با بازی پژمان جمشیدی
» نگاهی به فیلم بشارت به یک شهروند هزاره سوم به قلم پرهام موسوی
» نگاهی کوتاه به جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان به قلم پرهام موسوی
» نگاهی به فیلم دهلیز به قلم پرهام موسوی / فیلمی که می توانست بهتر باشد
» نگاه منفی به فیلم فرزند چهارم به قلم پرهام موسوی
» من و حامد بهداد عزیز در مراسم رونمایی از آلبوم لـــیوا کاری از دارکوب
» نگاهی به فیلم پل چوبی به قلم پرهام موسوی
» من و احسان عزیز به روایت کافه سینما

 Design By : Pichak